September 2010

Slávnostné otvorenie školského roka 2010/2011

Začal sa nový školský rok. Tradične sme sa zišli na jeho slávnostnom otvorení v kultúrnom dome v Pribeníku.
Sála bola zaplnená  žiakmi i pedagógmi a samozrejme prvákmi, ktorí sa neisto  obzerali po nových spolužiakoch   , učiteľoch a  majstroch odborného výcviku. Slávnostný príhovor predniesol  riaditeľ školy Ing. Štefan Dubík , s organizáciou nového školského roka prítomných oboznámila Ing. Silvia Sakáčová – ZRTV.
Po ukončení slávnostného zhromaždenia prebehli  prvé triednické hodiny, na ktorých si žiaci zopakovali hlavné zásady vnútorného školského poriadku . Prváci sa za doprovodu svojich nových triednych učiteľov poprechádzali v budove školy, aby sa na druhý vyučovací deň  vedeli orientovať v širokej spleti chodieb , tried a odborných učební  v našom veľkom kaštieli.
Nový školský rok sa tedal začal .  Všetkým žiakom želáme veľa chuti do učenia, pekné chvíle v školských laviciach , no a pedagógom hlavne veľa trpezlivosti a pracovných úspechov.

Deň otvorených dverí na Úrade Košického samosprávneho kraja

Dňa 9. septembra 2010 sa žiaci a pedagógovia našej školy zúčastnili na Dni otvorených dverí na Úrade  Košického samosprávneho kraja v Košiciach. Návštevníci podujatia mali možnosť zoznámiť sa nielen s historickou budovou – sídlom KSK , ale aj s regionálnou samosprávou,  jej úlohami a pôsobnosťou.
Žiaci našej školy  ponúkali návštevníkom regionálne kulinárske špeciality a bolo zjavné, že každému  chutili.
Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť na tomto skvelom podujatí a odprezentovať  výrobky našich žiakov - kuchárov, cukrárov a pekárov .  Bola to dobrá príležitosť na zviditelnenie  a priblíženie našej školy  širokej verejnosti.

Mosty bez bariér 2010

2.ročník festivalu tvorivosti a spolupráce zdravotne znevýhodnených  a zdravých detí  sa uskutočnil na pôde našej školy za pekného slnečného počasia dňa 21. septembra 2010.
Toto skvelé podujatie pripravil Úrad KSK pod záštitou jeho predsedu JUDr. Zdenka Trebuľu.
Spoluorganizátormi podujatia boli Krajský školský úrad v Košiciach a naša  škola – SOŠ  Pribeník. Začiatok festivalu už tradične  ohlásili fanfárami žiaci z košického konzervatória.
Podujatie otvoril slávnostným príhovorom predseda KSK JUDr. ZdenkoTrebuľa, ktorý hlboko ocenil myšlienku vytvárania „ bezbariérových mostov “  medzi  zdravými a zdravotne znevýhodnenými ľuďmi  . K účastníkom festivalu sa prihovorili  aj zástupcovia početnej delegácie z Krajinského združenia Porýnie ,  kde sa vlastne  zrodila myšlienka organizovania takého druhu festivalu.

Na celodennom  podujatí sa prezentovali  školy ,  školské  zariadenia a domovy sociálnych služieb, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK a KŠÚ. Sprievodnými podujatiami boli barmanská šou, kadernícke i kozmetické prezentácie,módna prehliadka , aranžovanie kvetín, ukážky remesiel a výrobkov.
Naša škola sa prezentovala gurmánskymi špecialitami zo Zemplína. Zemiakové placky, ktoré naši žiaci pripravili podľa receptov starej matere , každému veľmi  chutili.
Na pódiu počas celého dňa prebiehal bohatý  kultúrny program , v ktorom sa predstavili talentovaní stredoškoláci. Éterom sa šírili tóny modernej hudby, džezu i folklóru . Skvelú Latino show previedli manželia Plačkovci .
Nemenej zaujímavým bolo aj vystúpenie žiakov zo Športového gymnázia v Košiciach.
Pozornosti účastníkom neušli ani ukážky zo zásahov„ kukláčov“ , ukážky  parkúrových   skokov  koní, či tradičné vystúpenie  maďarských  čikóšov  z Hortobágye, ktorí previedli  vynikajúcu ukážku poslušnosti koní.

Záver festivalu už patril Mariánovi Čekovskému a jeho skupine,  ktorí  sa postarali o výbornú náladu, ako aj  maďarskej  skupine CAIRO, ktorej koncertom sa 2. ročník  festivalu   tvorivosti a spolupráce zdravotne znevýhodnených  a zdravých detíukončil.