Partnerské vzahy
• pohostinská činnos
• vožný čas

Pázmány Péter Alapítvány

Diákjaink, iskolánk és a szülők nagy örömöre a Pázmány Péter Alapítvány a 2009-es évben is meghírdette a “Szülő és iskola” című pályázatát, oktatási és kulturális támogatás elnyerésére. Így a Szakközépiskolánk mellett működő Szlovákiai Magyar Szülők Szövetségének Perbenyiki Alapszervezete is élt a felkínált lehetőséggel és benyújtotta a pályázatát. Nagyon örültünk, hogy a Pázmány Péter Alapítvány Kuratóriuma 2009. március 30-ai ülésén pályázatunkat pozitív elbírásban részesítette.
A 2009. június 17-ei forint és Euro árfolyamának megfelelően kaptuk számlánkra a folyósított támogatási összeget, ami az oktatási-nevelési támogatást diákonként és a tanszer- és taneszköz- támogatást jelentette.
Az oktatási és nevelési támogatás legnagyobb részéből közvetlenül a szülők és a diákok részesülhettek, mint szociális jellegű juttatások. A vidék rossz szociális helyzete miatt, a szülők helyzetük javítására, különféle tanszereket, könyveket, tansegédeszközöket, a gyakorlati részre szükséges munkaruhát, segédeszközöket igényeltek.
Ennek a résznek köszönhetően a diákok tanulmányi kirándulásokon, kulturális rendezvényeken vehetnek részt. Meglátogatják a partner iskolánkat, új kapcsolatokra tehetnek szert. Bővül Magyarországról szerzett tudásuk, és ennek segítségével őrizni, ápolni fejleszteni tudják identitásukat!
Iskolánk magyar tagozaton tanuló diákjai most is nagy örömmel vették át a részükre szánt tanszercsomagot, ami nagyban megkönyítette számukra (szüleik számára) az iskola kezdés problémáit.
Nem szabad elfelejtenünk, hogy a támogatás fő célja: A Szlovák Köztársaság területén magyar nyelven, a magyar nyelv tárgyában, oktatást biztosító közoktatási intézményekben folyó oktatási és nevelési támogatás, színvonalának az emelése.
A támogatás sok szülőnek megkönyítette az iskoláztatás beindításának pillanatait. Hálásan nyilatkoztak a Pázmány Péter Alapítványról.

Ezúton szeretnénk, diákjaink és a szülői szövetség nevében, köszönetet mondani a Pázmány Péter Alapítványnak és Magyarországnak a támogatásért!!!

Stépan Gábor, SZMSZSZ ASZ elnöke